5. Cukrászda – összetett projekt

A következő esettanulmány az összetett projektek végig kíséréséről és az ügyféltámogatásról szól. Megrendelőnk a cukrászdája teraszát szerette volna időjárás állóbbá tenni, hogy a nyári zivatarok és rekkenő hőség se vegye el a vendégei kedvét egy látogatástól, de egy szép napsütötte téli napon is megfelelő találkozó pont lehessen.
Három cégtől is ajánlatot kért az árnyékolókra és rendelkezésre álló keretösszeg miatt

félve ugyan, de a legolcsóbbat vagyis a miénket rendelte meg.

Több hónapon át tartott a teljes kivitelezés, amit mi indítottunk a régi, amúgy jó minőségű ollókaros napellenző bontásával. Mivel a régi napellenzőt a tulajdonos tovább értékesítette, szakszerű bontásra volt szükség ami során nem sérülhetett a szerkezet. Természetesen ezt pár óra alatt maradéktalanul teljesítettük, szállításra előkészítettük, csomagoltuk és a megbeszélt helyre letároltuk.

Ezt követően a kőműveseknek adtuk át a területet akik módosítottak a terasz lejtésén, megszüntették a régi kocsibeállót és előkészítették a helyet az épülethez kapcsolt tolóajtós télikertnek.

A munkájuk közben többször is ellenőrizzük a folyamatot, mert a tervek alapján adtuk gyártásba az új teraszárnyékolót ezért, ha a pontalapok rossz helyre vagy mélységben készülnek el akkor a szerkezet módosítása vagy az alapok javítása hetekkel tolta volna el a végső átadást.

Szerencsére jó csapat végezte a terasz átépítést és csak az egyik alapot kellett módosítani amit meg is csináltak, és mivel időben észrevettük a hibát így késést sem okozott.

A kőművesek után a télikert építők láttak munkához akik szintén szép munkát végeztek, de a tervükön nem szereplő bádogozás miatt másik télikert árnyékolót kellett választanunk mivel a bádoggal eltakarták a tervezett rögzítési pontjainkat.

Ekkor már minden kész volt az árnyékolók fogadására így mi is munkához láttunk. Először a 7,5 x 5,5 méteres, 2 modulból álló PVC ponyvás pergola került megépítésre amit a tervezett 2 nap alatt sikerült befejezni.

Ez volt az a pont ahol a megrendelő igazán kezdett megnyugodni, mert látta hogy valóban a megrendelt terméket kapja és nem valamit, ami csak papíron néz ki jól.

A profilok 3-6 mm-es anyagvastagsága, megmunkálási pontossága, a felületkezelés minősége magáért beszélt.

Addig nem értette hogy hogyan tudtunk több mint 2 millió forinttal olcsóbb ajánlatot tenni a versenytársaknál, de mivel jó minőségű árnyékolót kapott, ez az aggodalma eloszlott.

Ezután a télikert teteje és két oldala következett. Fentre egy vezetősínes télikert árnyékoló került, a két oldalára 1-1 ZIPZÁR megvezetésű napháló. A megrendelő az ésszerűség keretein belül törekedett a legnagyobb szélállóságra a jobb kihasználhatóság érdekében és ebben jó partnerre talált bennünk.

Az elkészült árnyékolás jelentősen növelte a rendelkezésre álló terület használati értékét. A télikert remekül vizsgázott, szép napos időben kellemesen bemelegszik fűtés nélkül is, nyáron klíma nélkül is hűvösen tartható az árnyékolókkal.

Nézze meg hogyan működik a motoros vezérlés a beépített LED világítással:

Az árnyékolók összértéke meghaladta a 17 millió forintot, bár ez nekünk sem mindennapos méretű megrendelés, jól példázza hogy:

Ekkora volumenben is a megbízhatóság, a minőség és a kiszámíthatóság alapvető értékeink maradnak.

A projekt lezárulta óta az időjárástól védett terasznak is köszönhetően érezhetően nőtt a forgalmuk főként a tavaszi és őszi esős napok idején.

A megrendelőnk annyira elégedett volt velünk, hogy 2 hónappal később rendelt még egy kisebb napellenzőt a bejárat fölé, de azóta a lányának is felújítottuk a napellenzőjét.

Már több mint egy éve elkészült és azóta 1 apró hiba jelentkezett az egyik modul LED világításával, amit pár napon belül javítottunk – ez természetesen az árnyékoló működését nem befolyásolta. Azóta hiba nélkül működik a teljes rendszer és még sokáig élvezhetik a 3 év garancia által nyújtott védelmet.

Picture of Huszti Krisztián

Huszti Krisztián

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizenhat + tizenhét =

Hasonló cikkek

4. Konzolos napellenző

István és Zsuzsanna kissé kacifántosan jutottak el hozzám. Több árnyékolástechnikai kivitelező is járt náluk, de a helyszín komplikáltsága miatt nem vállalták, az általuk ajánlott egyéb megoldások pedig nem nyerték el

Tovább olvasom »
belső kertre néző igények szerinti árnyékolás naphálóval

3. Tokozott zip napháló

Attila a honlapunk kapcsolatfelvételi űrlapján keresztül keresett meg minket.Elképzelése az volt, hogy a háza melletti kiülő / grillező helyiséget védjük a természettől. Az ülőgarnitúrát nagyon szerették a környék macskái és

Tovább olvasom »

2. Télikert terasz napellenző

Már csak egy árnyékolástechnikai termék forgalmazásával és szerelésével foglalkozó kolléga ajánlására hívtak egy nyugdíjas házaspár nyaralójába, a bejárat előtti terasz árnyékolására. Több ajánlatot is kaptak a munka elvégzésére, de ők

Tovább olvasom »